Sledujte nás

"

Marek Néma

generálny riaditeľ
vydavateľstva IKAR

Ubehol ďalší rok a ja opäť píšem úvodník k nášmu vianočnému katalógu. Opäť je krásny a plný lákavých knižných noviniek pre všetky vekové kategórie. To ma napĺňa pocitom radosti  a vďačnosti, že sa nám to podarilo napriek tomu, aký rok máme za sebou. Bol ťažký nielen pre naše vydavateľstvo, ale aj pre celú spoločnosť.
Pocítili sme nárast inflácie, ekonomický útlm, obmedzenie spotreby domácností. Ako spoločnosť sa vedome polarizujeme politicky, názorovo aj hodnotovo. To všetko sú veci, ktoré nás ťažia.
Som presvedčený, že kultúra je to, čo teraz potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým. Práve kultúra dokáže stierať rozdiely medzi našimi názormi, preferovanými hodnotami a nami ako ľuďmi. Túto výzvu sme prijali už pri koncipovaní knižného katalógu, ktorý držíte v rukách. V našej širokej ponuke kníh, ktorá obsahuje beletriu, populárno-náučnú literatúru, detské knihy, encyklopédie, literatúru životného štýlu, či biografie, si naozaj každý čitateľ môže nájsť svoje. Práve knihy nám umožnia byť vzdelanejšími, lepšími, hodnotnejšími ľuďmi.
Ak Vám tieto riadky nie sú cudzie a cítite, že kultúra a knihy sú dôležité, ak vnímate vplyv kníh na človeka, či už v populárnej alebo v edukatívnej rovine, ak je kniha pre Vás stále tým najlepším vianočným darčekom, potom ste na správnom mieste.

Milé čitateľ ky a čitatelia!

Kúpte si knihu
Venujte knihu
Čítajte knihu

NAJLEPŠIE

KNiŽNÉ a

Jozef Karika

Hlbina ťa vtiahne

22,90 €

už v predaji

Jo NesbØ

Nočný dom

16,90 €

už v predaji

Martin Pyco Rausch

TREBA SI VARIŤ

24,90 €

už v predaji

Peter Šloser

PROFESORI ZLOČINU

17,90 €

už v predaji

Marcela Titzlová

ELÁN

79,90 €

vychádza: 14.11.2023

Rhonda Byrne

TAJOMSTVO LÁSKY, ZDRAVIA  A PEŇAZÍ

17,90 €

vychádza: 7.11.2023

Dr. Julie Smith

PREČO MI TO NIKTO
NEPOVEDAL?

19,90 €

už v predaji

Mary Frances Connor

SMÚTIACI MOZOG

19,90 €

už v predaji

LÁKAVÉ

KNiŽNÉ a

Stephanie Garber

BALADA O LÁSKE
AŽ ZA HROB

14,90 €

už v predaji

Jennifer Lynn Barnes

HRY O DEDIČSTVO

16,90 €

už v predaji