banner

Vydavateľstvo

Naše projekty

 

Vydavateľské značky
 
 
Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Stonožka ponúka detským čitateľom beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Najmenších potešia leporelá a riekanky, deti v predškolskom veku básničky, rozprávky, maľovanky, pracovné zošity, malých školákov čítanie s porozumením a staršie deti rôzne prozaické príbehy, povesti a prvé encyklopédie. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!
 
 

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green,  Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.
www.yoli.sk
 
 
Značka Ikar predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutatntov. Pod značkou Ikar vydávame autorov ako J.K. Rowlingová, Dan Brown, Jo Nesbø, David Lagercrantz, ale samozrejme aj slovenské spisovateľské esá ako Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Banáš, Jozef Karika, Veronika Homolová-Tóthová a mnohých iných.
 
 

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Vydavateľská značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu renomovaných svetových autorov ako napríklad Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Ernest Hemnigway, James M. Cain, William Faulkner, William Styron, Harper Leeová  a celý rad ďalších.Knihy v edícii ODEON vychádzajú v dvoch produkciách: ODEON Svetová klasika a ODEON Súčasná svetová literatúra. Tie čitateľom ponúkajú kvalitnú prekladovú beletriu, ktorá obohatí každú rodinnú knižnicu.
 Zvučné mená, najslávnejšie príbehy, nadčasový dizajn obálok
Prekrásna balada o starom rybárovi Santiagovi (Starec a more), nezabudnuteľný osud kniežaťa Leva Myškina (Idiot), príbeh tuláka Franka a krásnej Cory (Poštár zvoní vždy dvakrát) či kultový román o boji s predsudkami, hnevom a nevraživosťou (Nezabíjajte vtáčika) sú len niektoré z mnohých jedinečných diel v tejto edícii. Vkusné a decentné grafické spracovanie obálok kníh potešia aj náročného milovníka literatúry.
www.odeon.sk
 
 

Silnou stránkou tejto značky je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre,  ako je zdravie a životný štýl,  kulinárstvo, príroda, vzdelanie a osobný rozvoj, hobby literatúra pre záhradkárov, malých farmárov,  domácich majstrov i modernú domácnosť.  Značka Príroda prináša čitateľom tituly známych autorov zo Slovenska  i zahraničia, ako napríklad Prof. Anna Strunecká, Prof. Jiří Patočka, Prof. Christo Mermerski, Jarmila Mandžuková,  Jadwiga Górnicka, MUDr. David Frej, Dale Carnegie,  Hanka Sekulová,  Peter Planieta, Vladimír a Zdenka Horeckí a mnoho ďalších.
www.priroda.sk
 

Novou značkou vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Pod touto značkou budú vychádzať tituly z oblasti duchovnej a spirituálnej literatúry pre milovníkov pokoja, rovnováhy a plnohodnotného života. Ajna v sanskrite označuje magické tretie oko, ktorým človek nahliada do seba a objavuje vnútornú silu, ktorá mu pomôže prekonať aj náročnejšie životné situácie. Takýmto tretím okom sú pre čitateľa aj knižky značky Ajna – motivujú, inšpirujú, radia aj podnecujú k zamysleniu. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní, ktorí hľadajú pravdu v prírode a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prinesie svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

 
Špecializované projekty
 
Luxusná knižnica
Sme šťastní, ak môžeme váš život obohatiť exkluzívnymi a majstrovskými dielami. Luxusná knižnica je portál, ktorý prináša hodnotné knihy a darčeky všetkým, ktorí milujú exkluzívne publikácie, jedinečné veci a limitované edície.Je to portál s inšpiráciou pre milovníkov umenia, módy, kulinárstva; pre zberateľov, vedcov, architektov i vynálezcov. Luxusná knižnica je pre tých, ktorí vedia oceniť hodnotné a vzácne diela – slovenské, české, či zahraničné. V ponuke portálu nájdete rôzne knihy a darčeky, ktoré predstavujú vo svojej oblasti naozajstné majstrovstvo. Mnohé publikácie nedostanete nikde inde na Slovensku.
www.luxusnakniznica.sk

Severské krimi
Stieg Larsson, Henning Mankell, Jo Nesbø,  Arne Dahl, Lars Kepler,  Hans Rosenfeldt a Michael Hjort, Cilla a Rolf Börjlindovci, Gard Sveen, Camilla Läckbergová, David Lagercrantz a  celý rad ďalších viac alebo menej známych, ale zato skvelých severských autorov,  dostali už nejedného čitateľa a to nielen na Slovensku.  Škandinávske krimi trilery  jednoducho zažívajú celosvetový boom a tešia sa mimoriadnej obľube.  Fanúšikom  tohto  žánru prináša  internetový portál www.severskekrimi.sk  aktuálne novinky, avízo o pripravovaných tituloch, informácie o autoroch, recenzie, ankety, súťaže a veľa ďalších zaujímavostí.
www.severskekrimi.sk