banner

Vydavateľstvo

Naše projekty


Luxusná knižnica
Sme šťastní, ak môžeme váš život obohatiť exkluzívnymi a majstrovskými dielami. Luxusná knižnica je portál, ktorý prináša hodnotné knihy a darčeky všetkým, ktorí milujú exkluzívne publikácie, jedinečné veci a limitované edície.Je to portál s inšpiráciou pre milovníkov umenia, módy, kulinárstva; pre zberateľov, vedcov, architektov i vynálezcov. Luxusná knižnica je pre tých, ktorí vedia oceniť hodnotné a vzácne diela – slovenské, české, či zahraničné. V ponuke portálu nájdete rôzne knihy a darčeky, ktoré predstavujú vo svojej oblasti naozajstné majstrovstvo. Mnohé publikácie nedostanete nikde inde na Slovensku.
www.luxusnakniznica.sk

Severské krimi
Stieg Larsson, Henning Mankell, Jo Nesbø,  Arne Dahl, Lars Kepler,  Hans Rosenfeldt a Michael Hjort, Cilla a Rolf Börjlindovci, Gard Sveen, Camilla Läckbergová, David Lagercrantz a  celý rad ďalších viac alebo menej známych, ale zato skvelých severských autorov,  dostali už nejedného čitateľa a to nielen na Slovensku.  Škandinávske krimi trilery  jednoducho zažívajú celosvetový boom a tešia sa mimoriadnej obľube.  Fanúšikom  tohto  žánru prináša  internetový portál www.severskekrimi.sk  aktuálne novinky, avízo o pripravovaných tituloch, informácie o autoroch, recenzie, ankety, súťaže a veľa ďalších zaujímavostí.
www.severskekrimi.sk


Vydavateľské značky

YOLi
YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green,  Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.
www.yoli.sk

Odeon
Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Vydavateľská značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu renomovaných svetových autorov ako napríklad Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Ernest Hemnigway, James M. Cain, William Faulkner, William Styron, Harper Leeová  a celý rad ďalších.Knihy v edícii ODEON vychádzajú v dvoch produkciách: ODEON Svetová klasika a ODEON Súčasná svetová literatúra. Tie čitateľom ponúkajú kvalitnú prekladovú beletriu, ktorá obohatí každú rodinnú knižnicu.
 Zvučné mená, najslávnejšie príbehy, nadčasový dizajn obálok
Prekrásna balada o starom rybárovi Santiagovi (Starec a more), nezabudnuteľný osud kniežaťa Leva Myškina (Idiot), príbeh tuláka Franka a krásnej Cory (Poštár zvoní vždy dvakrát) či kultový román o boji s predsudkami, hnevom a nevraživosťou (Nezabíjajte vtáčika) sú len niektoré z mnohých jedinečných diel v tejto edícii. Vkusné a decentné grafické spracovanie obálok kníh potešia aj náročného milovníka literatúry.
www.odeon.sk

Príroda
Silnou stránkou tejto značky je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre,  ako je zdravie a životný štýl,  kulinárstvo, príroda, vzdelanie a osobný rozvoj, hobby literatúra pre záhradkárov, malých farmárov,  domácich majstrov i modernú domácnosť.  Značka Príroda prináša čitateľom tituly známych autorov zo Slovenska  i zahraničia, ako napríklad Prof. Anna Strunecká, Prof. Jiří Patočka, Prof. Christo Mermerski, Jarmila Mandžuková,  Jadwiga Górnicka, MUDr. David Frej, Dale Carnegie,  Hanka Sekulová,  Peter Planieta, Vladimír a Zdenka Horeckí a mnoho ďalších.
www.priroda.sk